Liga Ochrony Przyrody

ul. Tamka 37/2, 00-355 Warszawa

email: zg@lop.org.pl,

tel: 22 828 81 71, Fax: 22 828 65 80

 

Gdzie jesteśmy?

Zarządy okręgowe

 

 

 

Taste&Share to program edukacyjno-informacyjny marki Electrolux, którego celem jest zwrócenie uwagi na ogromną skalę marnowania żywności. W Polsce jest ona niepokojąco duża -  to 52 kg na osobę rocznie, a łączna suma wyrzucanego jedzenia w naszym kraju to 9 mln ton. Dlatego główne zadania programu to edukacja, szerzenie dobrych praktyk oraz inicjowanie zachowań mających przeciwdziałać marnowaniu żywności.

 

Program Taste&Share składa się z kilku elementów, które mają być inspiracją do wprowadzania zmian w swoje codzienne czynności. Najważniejszym z nich będzie darmowa aplikacja mobilna o nazwie Taste&Share, ułatwiająca dzielenie się jedzeniem, którego już nie potrzebujemy, bądź nie chcemy. To platforma komunikacji między dwoma zarejestrowanymi użytkownikami. Każdy kto ma nadwyżkę produktów, nadal zdatnych do spożycia, może zgłosić je w aplikacji. Równolegle inny użytkownik, uznając, że akurat te produkty są mu potrzebne, dzięki aplikacji, skontaktuje się z „ofiarodawcą” i odbierze je od niego. Zgłaszane produkty muszą być świeże oraz mieć ważny termin przydatności do spożycia.

 

Aplikacja Taste&Share została opracowana w języku polskim, jest darmowa i działa na dwóch systemach operacyjnych – Android i IOS.

 

W ramach programu powstała także strona internetowa TasteAndShare.pl, na której zamieszczane będą treści edukacyjne, mówiące o skali problemu marnowania żywności, a także porady, jak sobie z nim radzić (np. jak przechowywać żywność, aby zachowała świeżość na dłużej). Na stronie można znaleźć także przepisy na gotowanie z resztek.

 

Ekspertami i partnerami programu zostały organizacje z polskich miast, które w swojej codziennej pracy koncentrują się na ograniczeniu marnowania żywności między innymi przez przekazywanie jej osobom potrzebującym. Należą do nich m.in: ekspert programu - Foodsharing Kraków, partnerzy WorldChefs, Zupa na Plantach z Krakowa, Zupa na Placu & Jadłostacja z Rzeszowa, MiserArt z Wrocławia, Podzielimy się z Warszawy oraz Fundacja AllIN z Krakowa, Liga Ochrony Przyrody, Fundacja Homo Sacer, Terazsrodowisko.pl, Ośrodek Działań Ekologicznych.

 

Więcej informacji na temat programu znajduje się nas stronie TasteAndShare.pl.

 

24 października 2017
Rusza akcja edukacyjno-informacyjna Taste&Share

Aktualności i wydarzenia

Przyroda Polska

Konkursy i projekty

19 lipca 2018
Domyślna treść artykułu.   W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu