Liga Ochrony Przyrody, Zarząd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim we wrześniu 2021 r. wykonała zadanie pn. Działania edukacyjne w ochronie rybołowa, na które składało się: wydanie publikacji pn. „Orły, kanie i rybołowy. Majestat i piękno Ziemi Lubuskiej” i wykonanie tablicy edukacyjnej. Powyższe zadanie realizowane było we współpracy z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim.
Publikacja pn. „Orły, kanie i rybołowy. Majestat i piękno Ziemi Lubuskiej” ma na celu przedstawić świat rzadkich i ginących gatunków ptaków drapieżnych zasiedlających województwo lubuskie, ich formy, kształt barwy oraz cechy anatomii w tym naturalne środowiskowo w którym żyją, a także poruszyć problem wymierania i zaniku tych gatunków oraz działania podejmowane w celu ich ochrony dla przyszłych pokoleń przez państwowe służby ochrony przyrody.
Wykonano także tablicę informacyjno-edukacyjną promującą ochronę rybołowa wraz z jego siedliskami na terenie województwa lubuskiego, która została zlokalizowana
na skwerze edukacyjnym przed siedzibą RDOŚ w Gorzowie Wlkp. przy ulicy Jagiellończyka 13.
Wykonana tablica edukacyjna i powyższe wydawnictwo istotnie przyczynią się do zwiększenia wiedzy o rybołowie i jego ochronie oraz będą stanowić przykład właściwych działań w tym zakresie.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach zadania pod nazwą: „Działania edukacyjne w ochronie rybołowa”.
Lista dystrybucyjna:
samorządy lokalne
biblioteki woj. lubuskiego;
biblioteki (egz. obowiązkowy);
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
LOP w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze
WFOŚ i GW w Zielonej Górze;
Jednostki organizacyjne PGL Lasy Państwowe;
Polski Związek Łowiecki;
Lubuski Urząd Wojewódzki;
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego;
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego;
Regionalna Rada Ochrony Przyrody i Ocen Oddziaływania na Środowisko woj. lubuskiego;
Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.
Uniwersytet Zielonogórski;
Akademia Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp.;
RDOŚ Gorzów Wlkp.;
Konferencje międzynarodowe (Saksonia, Brandenburgia – Niemcy);
stowarzyszenia działające na rzecz ochrony przyrody
dystrybucja w czasie imprez organizowanych na terenie województwa lubuskiego, w tym również na terenie miast Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry (np. konferencje, spotkania, szkolenia,
stoiska promocyjne).
Liga Ochrony Przyrody
ul. Tamka 37/2, 00-355 Warszawa
email: zg@lop.org.pl,
tel: 22 828 65 82, Fax: 22 828 65 80