Konkursy i projekty

Przyroda Polska

Aktualności i wydarzenia

Konferencja popularnonaukowa pn. Lecznicze właściwości grzybów i roślin

25 maja 2023

W dniach 22-23 maja w Ośrodku AMW Rewita w Ryni (Zalew Zegrzyński pod Warszawą) odbyła się Konferencja popularnonaukowa pt. „Lecznicze właściwości grzybów i roślin”. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

Celem konferencji była popularyzacja wiedzy na temat korzystnego, a często nieznanego wpływu ziół, grzybów na ludzkie zdrowie.

 

Konferencję otworzył Paweł Sałek – Prezes ZG LOP. Wśród prelegentów znaleźli się  m.in Zbigniew T. Nowak, który przybliżył temat ziołowego leczenia miażdżycy i chorób serca, prof. dr hab. Andrzej Grzywacz, który przedstawił ilościowe i ekonomiczne wartości zbiorów jadalnych grzybów leśnych, prof. Agnieszka Ludwiczuk, dr Mirosław Angielczyk, dr hab. Paweł Staniszewski, Jarosław Widelski.

Podczas dwudniowej konferencji przewidziana została część warsztatowa poprowadzona przez ekspertów w terenie pn. „Rozpoznawanie i omówienie właściwości roślin leczniczych, które pozyskuje się wiosną” oraz „Jak zbierać zioła w środowisku naturalnym”.

 

W konferencji wzięło udział ponad 120 osób.

 

Zdjęcia: Wojciech Mędrzak

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

Partnerem Konferencji był Bank Ochrony Środowiska SA.

 

 

 

 

Zarządy okręgowe

Gdzie jesteśmy?

Liga Ochrony Przyrody

ul. Tamka 37/2, 00-355 Warszawa

email: zg@lop.org.pl,

tel: 22 828 65 82, Fax: 22 828 65 80

 

Partner Strategiczny